SZ1SMA18CAT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMA18CAT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMA18CAT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMA18CAT3G
Manufacturer Littelfuse
Description 13.7A 29.2V 20V 18V Bi-Directional SMA TVS ROHS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 51680 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):18V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:29.2V
Voltage - Breakdown (Min):20V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:F11509TR
SZ1SMA18CAT3G-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):13.7A
Capacitance @ Frequency:335pF @ 1MHz