SZ1SMA24AT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMA24AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMA24AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMA24AT3G
Manufacturer Littelfuse
Description TVS DIODE 24V 38.9V SMA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 62151 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:38.9V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:F11512CT
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.3A
Capacitance @ Frequency:500pF @ 1MHz