SZ1SMA20AT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMA20AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMA20AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMA20AT3G
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 20V 32.4V SMA
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.4V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:F11510TR
SZ1SMA20AT3G-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12.3A
Capacitance @ Frequency:585pF @ 1MHz