SZ1SMA26CAT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMA26CAT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMA26CAT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMA26CAT3G
Manufacturer Littelfuse
Description SZ1SMA Series 26 V 400 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode DO-214AC (SMA)
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 32905 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:42.1V
Voltage - Breakdown (Min):28.9V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:F11515TR
SZ1SMA26CAT3G-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9.5A
Capacitance @ Frequency:240pF @ 1MHz