SZ1SMA16AT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMA16AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMA16AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMA16AT3G
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 16V 26V SMA
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs2500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26V
Voltage - Breakdown (Min):17.8V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:F11506CT
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):15.4A
Capacitance @ Frequency:715pF @ 1MHz