SZ1SMA13CAT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMA13CAT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMA13CAT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMA13CAT3G
Manufacturer Littelfuse
Description Zen Sma Tvs Clp 400W 13V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 43429 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:14.4V
Voltage - Breakover:1
Voltage - Breakdown (Min):13V
Voltage - Breakdown:SMA
Type:Zener
Series:Automotive, AEC-Q101
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Power Line Protection:400W
Power - Peak Pulse:18.6A
Polarization:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Part Number:SZ1SMA13CAT3G
Description:TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMA
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.5V
Capacitance @ Frequency:455pF @ 1MHz