SZ1SMA15AT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMA15AT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMA15AT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMA15AT3G
Manufacturer Littelfuse
Description Zen Tvs 400W 15V Uni DO-214AC TR13
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS non-compliant
In stock 32055 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMA
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:F11504DKR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:37 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):16.4A
Capacitance @ Frequency:758pF @ 1MHz