SZ1SMA15CAT3G
Hamlin / Littelfuse
SZ1SMA15CAT3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SZ1SMA15CAT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SZ1SMA15CAT3G
Manufacturer Littelfuse
Description Diode TVS Single Bi-Dir 15V 400W Automotive 2-Pin SMA T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 27339 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:F11505TR
SZ1SMA15CAT3G-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):16.4A
Capacitance @ Frequency:400pF @ 1MHz