IFSC1111ABER3R3M01
Dale / Vishay
IFSC1111ABER3R3M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1111ABER3R3M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1111ABER3R3M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 3.3UH 1.7A 120 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 180 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Shielding:Shielded
Series:IFSC-1111AB
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-4327-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Shielded Inductor 1.7A 120 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):120 mOhm Max
Current Rating:1.7A
Current - Saturation:1.5A