IFSC1111AZER150M01
Dale / Vishay
IFSC1111AZER150M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1111AZER150M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1111AZER150M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 15UH 650MA 570 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Shielding:Shielded
Series:IFSC-1111AZ
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:15µH
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:15µH Shielded Inductor 650mA 570 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):570 mOhm Max
Current Rating:650mA
Current - Saturation:400mA