IFSC1111AZER470M01
Vishay Precision Group
IFSC1111AZER470M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1111AZER470M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1111AZER470M01
Manufacturer Vishay
Description Ind High Current Shielded Wirewound 47uH 20% 100KHz 350mA 1111 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 48516 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-1398-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:47µH
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:47µH Shielded Inductor 350mA 2.05 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):2.05 Ohm Max
Current Rating:350mA
Current - Saturation:235mA