IFSC1111AZER2R2M01
Dale / Vishay
IFSC1111AZER2R2M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1111AZER2R2M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1111AZER2R2M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 2.2UH 1.3A 105 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-1394-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:2.2µH Shielded Inductor 1.3A 105 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):105 mOhm Max
Current Rating:1.3A
Current - Saturation:1.1A