IFSC1111AZER1R5M01
Dale / Vishay
IFSC1111AZER1R5M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1111AZER1R5M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1111AZER1R5M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 1.5UH 1.45A 75 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:1.5µH
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:1.5µH Shielded Inductor 1.45A 75 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):75 mOhm Max
Current Rating:1.45A
Current - Saturation:1.35A