IFSC1111AZER220M01
Vishay Precision Group
IFSC1111AZER220M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1111AZER220M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1111AZER220M01
Manufacturer Vishay
Description Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 500mA 1111 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 38511 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-1397-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:22µH
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:22µH Shielded Inductor 500mA 750 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):750 mOhm Max
Current Rating:500mA
Current - Saturation:350mA