IFSC1111ABER100M01
Dale / Vishay
IFSC1111ABER100M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1111ABER100M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1111ABER100M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 10UH 1A 336 MOHM SMD
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Shielding:Shielded
Series:IFSC-1111AB
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-1401-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:10µH Shielded Inductor 1A 336 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):336 mOhm Max
Current Rating:1A
Current - Saturation:800mA