IFSC1008ABERR47M01
Dale / Vishay
IFSC1008ABERR47M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1008ABERR47M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1008ABERR47M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 470NH 3.7A 29 MOHM SMD
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding:Shielded
Series:IFSC-1008AB
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:470nH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:470nH Shielded Inductor 3.7A 29 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):29 mOhm Max
Current Rating:3.7A
Current - Saturation:3.9A