IFSC1008ABER220M01
Vishay Precision Group
IFSC1008ABER220M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1008ABER220M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1008ABER220M01
Manufacturer Vishay
Description Ind High Current Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 500mA 1008 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 52148 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Breakdown:-
Usage:Shielded
Type:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:IFSC-1008AB
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ratings:-
Polarization:Nonstandard
Other Names:541-1392-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:IFSC1008ABER220M01
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Hardware Type:22µH
Frequency - Test:-
Frequency - Self Resonant:1.05 Ohm Max
Expanded Description:22µH Shielded Inductor 500mA 1.05 Ohm Max Nonstandard
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%
Diameter - Shoulder:-
Description:FIXED IND 22UH 500MA 1.05 OHM
Delay Time:100kHz
DC Resistance (DCR):560mA
Current Rating:500mA