IFSC1008ABER100M01
Vishay Precision Group
IFSC1008ABER100M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1008ABER100M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1008ABER100M01
Manufacturer Vishay
Description Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 750mA 410mOhm DCR 1008 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 44491 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Shielding:Shielded
Series:IFSC-1008AB
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-1391-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:10µH
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:10µH Shielded Inductor 750mA 410 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):410 mOhm Max
Current Rating:750mA
Current - Saturation:850mA