IFS75B12N3E4B31BOSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFS75B12N3E4B31BOSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFS75B12N3E4B31BOSA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOD IGBT LOW PWR ECONO
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):1200V
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:2.15V @ 15V, 75A
Supplier Device Package:Module
Series:-
Power - Max:385W
Package / Case:Module
Other Names:IFS75B12N3E4_B31
SP000643726
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
NTC Thermistor:Yes
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Input Capacitance (Cies) @ Vce:4.3nF @ 25V
Input:Standard
IGBT Type:Trench Field Stop
Detailed Description:IGBT Module Trench Field Stop Full Bridge 1200V 150A 385W Chassis Mount Module
Current - Collector Cutoff (Max):1mA
Current - Collector (Ic) (Max):150A