IFSC0806AZER3R3M01
Dale / Vishay
IFSC0806AZER3R3M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC0806AZER3R3M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC0806AZER3R3M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 3.3UH 1.05A 297 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3.3µH Shielded Inductor 1.05A 297 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):297 mOhm Max
Current Rating:1.05A
Current - Saturation:1A