IFSC0806AZER2R2M01
Dale / Vishay
IFSC0806AZER2R2M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC0806AZER2R2M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC0806AZER2R2M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 2.2UH 1.3A 236 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Shielding:Shielded
Series:IFSC-0806AZ-01
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-1384-6
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:2.2µH
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:2.2µH Shielded Inductor 1.3A 236 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):236 mOhm Max
Current Rating:1.3A
Current - Saturation:1.4A