IFSC1111AZER6R8M01
Dale / Vishay
IFSC1111AZER6R8M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1111AZER6R8M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1111AZER6R8M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 6.8UH 900MA 230 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.114" L x 0.114" W (2.90mm x 2.90mm)
Shielding:Shielded
Series:IFSC-1111AZ
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:6.8µH
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:6.8µH Shielded Inductor 900mA 230 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):230 mOhm Max
Current Rating:900mA
Current - Saturation:650mA