IFSC1515AHER470M01
Dale / Vishay
IFSC1515AHER470M01
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IFSC1515AHER470M01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. IFSC1515AHER470M01
Manufacturer Dale / Vishay
Description FIXED IND 47UH 800MA 594 MOHM
(In US Dollars)
2000 pcs4000 pcs6000 pcs10000 pcs50000 pcs
Data sheet
Type:-
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Shielding:Shielded
Series:IFSC-1515AH-01
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:541-1408-2
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:47µH
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:47µH Shielded Inductor 800mA 594 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):594 mOhm Max
Current Rating:800mA
Current - Saturation:560mA