TVB200SC-L
onsemi
TVB200SC-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB200SC-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB200SC-L
Manufacturer onsemi
Description Thyristor 200V 100A Smb
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 2047 pcs
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:200V
Voltage - Breakover:320V
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:619342-000
Current - Peak Pulse (8/20µs):400A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):100A
Current - Hold (Ih):175mA
Capacitance:160pF