TVB220RSA-L
Hamlin / Littelfuse
TVB220RSA-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB220RSA-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB220RSA-L
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR 220V 150A SMB
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:220V
Voltage - Breakover:295V
Current - Peak Pulse (8/20µs):150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:33pF