TVB270SA
TE Connectivity / Raychem
TVB270SA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB270SA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB270SA
Manufacturer TE Connectivity / Raychem
Description Thyristor Surge Protection Devices 270V 22A 2-Pin
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 1805 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:270V
Voltage - Breakover:365V
Series:SiBar
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:TVB270SADKR
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):175mA
Capacitance:50pF