TVB275NSA-L
Hamlin / Littelfuse
TVB275NSA-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB275NSA-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB275NSA-L
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR 275V 150A DO-214AA
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:275V
Voltage - Breakover:350V
Series:SiBar
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:TVB275NSA-LDKR
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:31pF