TVB200SA-L
AMP Connectors / TE Connectivity
TVB200SA-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB200SA-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB200SA-L
Manufacturer TE Connectivity
Description SMD Thyristors SiBar Thyristor 200V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 24644 pcs
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:200V
Voltage - Breakover:320V
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:E84709-000
Current - Peak Pulse (8/20µs):150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):175mA
Capacitance:50pF