TVB180SA-L
Hamlin / Littelfuse
TVB180SA-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB180SA-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB180SA-L
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR 180V 50A SMB
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:180V
Voltage - Breakover:219V
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:RF0514-000
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:60pF