TVB200SA
AMP Connectors / TE Connectivity
TVB200SA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB200SA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB200SA
Manufacturer TE Connectivity
Description Thyristor TYCO (RAYCHEM)
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
In stock 2221 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:200V
Voltage - Breakover:320V
Series:SiBar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:TVB200SATR
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (8/20µs):150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):175mA
Capacitance:50pF