TVB190NSB-L
Hamlin / Littelfuse
TVB190NSB-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB190NSB-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB190NSB-L
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR 190V 250A SMB
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:190V
Voltage - Breakover:260V
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:RF0952-000
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:56pF