TVB190NSA-L
Hamlin / Littelfuse
TVB190NSA-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB190NSA-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB190NSA-L
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR 190V 150A SMB
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:190V
Voltage - Breakover:260V
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:RF0943-000
Current - Peak Pulse (8/20µs):150A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):50A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:36pF