TVB270SB-L
AMP Connectors / TE Connectivity
TVB270SB-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB270SB-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB270SB-L
Manufacturer TE Connectivity
Description SMD Thyristors SiBar Thyristor 270V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 14608 pcs
Reference Price
Data sheet
Voltage - On State:5V
Voltage - Off State:270V
Voltage - Breakover:350V
Series:SiBar
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:RF0632-000
TVB270SB-L-ND
TVB270SB-LTR
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A
Current - Hold (Ih):175mA
Capacitance:49pF