TVB200SB-L
Hamlin / Littelfuse
TVB200SB-L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TVB200SB-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVB200SB-L
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description THYRISTOR 200V 250A DO-214AA
Data sheet
Voltage - On State:4V
Voltage - Off State:200V
Voltage - Breakover:320V
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:E95868-000
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):250A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:49pF