24-CBSF-2.5X3.75
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 24-CBSF-2.5X3.75 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 24-CBSF-2.5X3.75
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 24-CBSF-2.5X3.75--24S356--CIRCUI
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
40 pcs
Data sheet
Width - Overall:2.500" (63.50mm)
Ventilation:Vent Holes in Pattern
Type:Shield, 2-Piece
Series:20-CBS
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:3.750" (95.25mm)
Height - Overall:0.200" (5.08mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 2.500" (63.50mm) X 3.750" (95.25mm) Vent Holes in Pattern Through Hole