24-CBSF-2.75X4.5X0.75
Buy 24-CBSF-2.75X4.5X0.75 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 24-CBSF-2.75X4.5X0.75
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 24-CBSF-2.75X4.5X0.75--24S524--C
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Width - Overall:2.750" (69.85mm)
Ventilation:Vent Holes in Pattern
Type:Shield, 2-Piece
Series:20-CBS
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:4.500" (114.30mm)
Height - Overall:0.750" (19.05mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 2.750" (69.85mm) X 4.500" (114.30mm) Vent Holes in Pattern Through Hole