24-CBSF-5.0X8.0X0.2
Buy 24-CBSF-5.0X8.0X0.2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 24-CBSF-5.0X8.0X0.2
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 24-CBSF-5.0X8.0X0.2--24S718--CIR
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Width - Overall:5.000" (127.00mm)
Ventilation:Vent Holes in Pattern
Type:Shield, 2-Piece
Series:20-CBS
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:8.000" (203.20mm)
Height - Overall:0.200" (5.08mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 5.000" (127.00mm) X 8.000" (203.20mm) Vent Holes in Pattern Through Hole