24-CBSF-2.0X4.0X0.4
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 24-CBSF-2.0X4.0X0.4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 24-CBSF-2.0X4.0X0.4
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 24-CBSF-2.0X4.0X0.40--24S673--CI
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Width - Overall:2.000" (50.80mm)
Ventilation:Vent Holes in Pattern
Type:Shield, 2-Piece
Series:20-CBS
Other Names:24-CBSF-2.0X4.0X0.40
24-CBSF-2.0X4.0X0.40-ND
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:4.000" (101.60mm)
Height - Overall:0.400" (10.16mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 2.000" (50.80mm) X 4.000" (101.60mm) Vent Holes in Pattern Through Hole