24-CBSF-2.0X3.0X0.225
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 24-CBSF-2.0X3.0X0.225 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 24-CBSF-2.0X3.0X0.225
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 24-CBSF-2.0X3.0X0.225--24S574--C
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Width - Overall:2.000" (50.80mm)
Ventilation:Vent Holes in Pattern
Type:Shield, 2-Piece
Series:20-CBS
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:3.000" (76.20mm)
Height - Overall:0.225" (5.72mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 2.000" (50.80mm) X 3.000" (76.20mm) Vent Holes in Pattern Through Hole