QXL2B223KTP7FG
Nichicon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QXL2B223KTP7FG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXL2B223KTP7FG
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.022UF 10% - RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:125V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.433" L x 0.169" W (11.00mm x 4.30mm)
Series:QXL
Ratings:-
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.508" (12.90mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.022µF Film Capacitor 125V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.022µF