QXL2B683KTP7FG
Buy QXL2B683KTP7FG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXL2B683KTP7FG
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.068UF 10% - RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:125V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.433" L x 0.228" W (11.00mm x 5.80mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)
Height - Seated (Max):0.571" (14.50mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.068µF Film Capacitor 125V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.068µF