QXL2B474KTP7FM
Buy QXL2B474KTP7FM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXL2B474KTP7FM
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.47UF 10% - RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:125V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.728" L x 0.303" W (18.50mm x 7.70mm)
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Height - Seated (Max):0.705" (17.90mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.47µF Film Capacitor 125V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.47µF