QXL2B334KTPT
Nichicon
QXL2B334KTPT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QXL2B334KTPT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. QXL2B334KTPT
Manufacturer Nichicon
Description CAP FILM 0.33UF 10% 125VAC RAD
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:125V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.728" L x 0.264" W (18.50mm x 6.70mm)
Series:QXL
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:493-3614
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.528" (13.40mm)
Features:-
Dielectric Material:Polyester, Metallized
Detailed Description:0.33µF Film Capacitor 125V Polyester, Metallized Radial
Capacitance:0.33µF