DFLT15A-7
Diodes Incorporated
DFLT15A-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFLT15A-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFLT15A-7
Manufacturer Diodes Inc.
Description Diode TVS Single Uni-Dir 15V 1.125KW 2-Pin PowerDI 123 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
In stock 54015 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:PowerDI™ 123
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:225W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:POWERDI®123
Other Names:DFLT15A7
DFLT15ADITR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):9.22A