DFLT12A-7
Diodes Incorporated
DFLT12A-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFLT12A-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFLT12A-7
Manufacturer Diodes Inc.
Description TVS Diode Single Uni-Dir 12V 1.125KW 2-Pin PowerDI 123 T/R / TVS DIODE 12VWM POWERDI123
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
In stock 28428 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19.9V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:225W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:POWERDI®123
Other Names:DFLT12A7
DFLT12ADITR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):11.3A