DFLT10A-7
Diodes Incorporated
DFLT10A-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFLT10A-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFLT10A-7
Manufacturer Diodes Inc.
Description Diode TVS Single Uni-Dir 10V 1.125KW 2-Pin PowerDI 123 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
In stock 49177 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:PowerDI™ 123
Series:Automotive, AEC-Q101
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:225W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:POWERDI®123
Other Names:DFLT10A7
DFLT10ADITR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):13.2A