DFLT13A-7
Diodes Incorporated
DFLT13A-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFLT13A-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFLT13A-7
Manufacturer Diodes Inc.
Description DFLT13A Series 225 W 13 VBR SMT Uni-Directional TVS Diode POWERDI-123
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
In stock 47987 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:225W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:POWERDI®123
Other Names:DFLT13A7
DFLT13ADITR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.5A