DFLT170A-7
Diodes Incorporated
DFLT170A-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFLT170A-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFLT170A-7
Manufacturer Diodes Inc.
Description TVS Diode Single Uni-Dir 170V 1.125KW 2-Pin PowerDI 123 T/R / TVS DIODE 170VWM POWERDI123
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
In stock 52922 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):170V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:281V
Voltage - Breakdown (Min):189V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:225W
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:POWERDI®123
Other Names:DFLT170A-7DIDKR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):810mA