DFLT220A-7
Diodes Incorporated
DFLT220A-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFLT220A-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFLT220A-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Description TVS DIODE 220VWM POWERDI123
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:242V
Voltage - Breakdown (Min):220V
Voltage - Breakdown:PowerDI™ 123
Type:Zener
Series:Automotive, AEC-Q101
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Power Line Protection:225W
Power - Peak Pulse:600mA
Polarization:POWERDI®123
Other Names:DFLT220A-7DITR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Manufacturer Part Number:DFLT220A-7
Current - Peak Pulse (10/1000µs):375V