DFLT16A-7
Diodes Incorporated
DFLT16A-7
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DFLT16A-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. DFLT16A-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Description TVS DIODE 16V 26V POWERDI 123
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):16V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26V
Voltage - Breakdown (Min):17.8V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:225W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:POWERDI®123
Other Names:DFLT16A-7-ND
DFLT16A-7DITR
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.65A